Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кајли Џенер го објави името на својот син

Шоубиз

Кајли Џенер го објави името на својот син

Кајли Џенер го објави името на својот син

Кајли Џенер во објава на Инстаграм Stories откри дека таа и Тревис Скот го крстиле својот новороден син Волф Вебстер.

Соопштението доаѓа откако парот потврди дека го добиле своето второ дете на 2 февруари.

Кајли го потврди раѓањето на момчето со објавување на фотографија на Инстаграм на 6 февруари на која 4-годишната Сторми ја држи неговата мала рака .  2/2/22 и срце во сина боја, гласеше описот.

Иако доста долго се шпекулираше за статусот на нивната врска која неколку пати ја прекинуваа и обновуваа , Џенер и Скот ја потврдија веста за доаѓањето на нивното второ дете во септември 2021 година со споделување слатка монтажа на Инстаграм. Домашниот филм се чинеше познато, бидејќи Џенер го објави и раѓањето на ќерката Сторми Вебстер во февруари 2018 година со интимно 11-минутно видео насловено „To Our Daughter“. Џенер нејзината прва бременост ја држеше во тајност и не се појавуваше многу во јавноста во текот на тие девет месеци.

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.