Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Канје Вест стави титаниумски заби во стилот на Џејмс Бонд во вредност од 850.000 долари

Шоубиз

Канје Вест стави титаниумски заби во стилот на Џејмс Бонд во вредност од 850.000 долари

Познатиот рапер и дизајнер Канје Вест ја покажа својата ексцентрична страна со необичен потег – ги извади своите природни заби и ги замени со титаниумски протези. Вест сподели фотографии од новите заби на својот инстаграм профил, споредувајќи ги со челичната вилица на познатиот филмски лик Џејмс Бонд.

Според извори, Канје лично ги дизајнирал протезите, кои, според таблоидите, “се поскапи од дијамантите”. Новите титаниумски заби, вредни околу 850.000 долари се дело на д-р Томас Конели од Беверли Хилс, кој истакна дека работата со Вест била искуство од уживање и пофали неговата уникатна визија.

Оваа последна ексцентрична одлука на Канје Вест потсетува дека неговата креативност не се ограничува само на музиката, туку се проширува и во областа на дизајнот и модата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.