Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Карди Би на Твитер: Јас сум Југословенка

Шоубиз

Карди Би на Твитер: Јас сум Југословенка

Познатата раперка Карди Би (29) на Твитер доби непријатно прашање за бојата на кожата, а таа секако не остана должна. Нејзиниот одговор на социјалните мрежи особено го привлече вниманието на твитерџиите од овие простори.

– Девојко, дали си црнкинка? – ја прашал еден корисник на оваа социјална мрежа, а раперката му дала ироничен одговор.

-Не. Јас сум Иркинка и Југословенка – напишала таа, а секако не требало долго за екипата на Твитер од поранешна Југославија да ја види нејзината објава и да започнат серија шеги.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

– „Карди Би. Б како Босанка“.

– „Карди Би кажа: Јас сум Југословенка“, напишал еден Твитерџија со исечок од популарниот хит на Лепа Брена, „Југословенка“.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.