Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лејди Гага и Џорџ Клуни станаа членови на Комитетот за уметност и хуманитарни науки на Бајден

Шоубиз

Лејди Гага и Џорџ Клуни станаа членови на Комитетот за уметност и хуманитарни науки на Бајден

Пејачката Лејди Гага и глумецот Џорџ Клуни станаа членови на Комитетот за култура при претседателот на САД, Џо Бајден.

Останатите именувани членови ги вклучуваат актерката Џенифер Гарнер, музичарот Џон Батист, професор по историја на универзитетот Харвард, Филип Делориа, историчарка на уметноста и куратор на многу авторски проекти, Нора Халперн, и претседател на Асоцијацијата на дипломци од општинските колеџи на Калифорнија, Констанс Керол.

Комитетот за уметност и хуманитарни науки има за цел да го одбележи и го заштити значењето на уметноста и културата во САД.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.