Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мајли Сајрус проговори босански во новогодишно видео со момчето на Ким Кардашијан

Шоубиз

Мајли Сајрус проговори босански во новогодишно видео со момчето на Ким Кардашијан

Мајли Сајрус проговори босански во новогодишно видео со момчето на Ким Кардашијан

Американската пејачка научила реченица на босански за потребите на песната што беше изведена на новогодишната ноќ, која ја водеше со Пит Дејвидсон.

Во песната, американскиот комичар Пит Дејвидсон (28) размислува за своите новогодишни одлуки за 2022 година со музичка помош на пејачката Мајли Сајрус (29).

Во хумористичното видео, Пит ги разгледува своите новогодишни одлуки и сфаќа дека нема смисла да прави список кога и онака нема да исполни ништо.

– Ќе научам нов јазик, тежок, на пример босански, кој воопшто знае босански? се запрашал Пит, на што Мајли во видеото запеела на босански.

-Знам босански – вели Мајли.

Во коментарите луѓето беа воодушевени од нејзиниот изговор и таа доби многу пофалби.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.