Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Марк Цукерберг сурфа во смокинг во вирално видео по повод 4-ти јули

Шоубиз

Марк Цукерберг сурфа во смокинг во вирално видео по повод 4-ти јули

Марк Цукерберг на необичен начин го прослави Денот на американската независност.

Сопственикот на Мета објави видео како сурфа облечен во смокинг со американско знаме во едната и пиво во другата рака.

„Среќен роденден Америка“, рече тој додека во позадина свири „Born in the U.S.A.“. Во видеото тој носи и Meta Ray-Ban очила, гаџет дизајниран од Мета. Тој го објави видеото на Фејсбук и Инстаграм, најголемите социјални мрежи на Мета и предизвика илјадници коментари.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.