Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Музичката ѕвезда Лејди Гага прогласена за модна икона

Шоубиз

Музичката ѕвезда Лејди Гага прогласена за модна икона

Музичката ѕвезда Лејди Гага прогласена за модна икона

Музичката ѕвезда Лејди Гага (35) ја предводи листата на најдобро облечени славни личности на магазинот „People“, во која беа вклучени и sвездата на популарната серија „Euphoria“, Зендаја и оскаровката Виола Дејвис.

Лејди Гага ја понесе титулата „Икона“ во изданието на магазинот кој е посветен на најдобро облечени на годината (Best Dressed of the Year Issue), и покрај тоа што оваа година се нема појавено на црвениот тепих.

Списанието го пофали нејзиниот уличен изглед на висока мода, кој се движи од „кулпторски памучен фустан до црн фустан со корсет од чипка“.

Зендаја, Виола Дејвис, Лесли Одом Џуниор, Ања Тејлор-џој, Минди Калинг, Синтија Ериво, Ден Леви, Реџина Хол и музичарот Х.Е.Р. исто така, се најдоа на Топ-10 листата оваа година.

Ова издание треба да пристигне во киосците во петок.

 

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.