Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Актерот Елиот Пејџ имаше прво појавување на црвениот тепих по промената на полот

Шоубиз

Актерот Елиот Пејџ имаше прво појавување на црвениот тепих по промената на полот

Актерот Елиот Пејџ имаше прво појавување на црвениот тепих по промената на полот

Големо внимание на овогодинешната Мет Гала привлече актерот Елиот Пејџ (34), кому ова е прво појавување на црвениот тепих, откако во декември претходната година објави дека се идентификува како трансроден маж.

34-годишниот актер носеше црн костум и патики „Balenciaga“, а највпечатлив дел од изгледот беше зелената роза на палтото.

Елиот по признанието се раздели со сопругата Ема Портер, која неговата одлука за промена на полот ја поддржа јавно.

-Здраво пријатели, сакам да споделам со вас дека јас сум трансродова личност, дека сакам да ми се обраќате со тој/тие и моето име е Елиот. Среќен сум што го пишувам ова. Што стигнав до оваа фаза од мојот живот – напиша Елиот во своето соопштение на Инстаграм.

Ѕвездата на филмот „Juno“ бил на операција за отстранување на ткивото на градите со цел да го постигне посакуваниот помажествен изглед.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.