Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Огњен Амиџиќ и Данијела Димитровска се разведуваат

Шоубиз

Огњен Амиџиќ и Данијела Димитровска се разведуваат

Топ моделот Данијела Димитровска Амиџиќ и ТВ водителот Огњен Амиџиќ решија да се разделат по десет години брак.

Авторот и водител Огњен Амиџиќ и моделот Данијела Димитровска се обратија до јавноста со објава дека се разведуваат. Иако делуваа како хармоничен пар, без кавги и скандали, одеднаш и двајцата решија да продолжат понатаму.

-Сакаме да ве известиме дека одлучивме да се разделиме, а одлуката за разводот ја донесовме заедно. Ние ќе останеме во пријателски односи заради интересите на нашиот син, а по овој повод повеќе нема да се огласуваме ниту да даваме изјави. Нашиот развод не е вина на трето лице, така што нема простор за дополнителни шпекулации. Им благодариме на сите медиуми за досегашната соработка и ве молиме да ја почитувате одлуката да не говориме на оваа тема – изјавија Огњен и Данијела во заедничко соопштение за медиумите.

Инаку, Огњен и Данијела се запознале во неговата емисија во 2009-та година каде убавата манекенка со македонско потекло била гостин. Тие се венчаа во 2012-та година, а една година подоцна го добија синот Матеј.

Во продолжение можете да ја слушнете песната „Македонка“ која Огњен ја посвети на Данијела, а ја изведе заедно со неговиот покоен пријател Маринко Маџгаљ, со кого заедно настапуваа како „Фламингоси“.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.