Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Карди Би и подари на својата ќерка екстравагантен подарок за нејзиниот 4-ти роденден

Шоубиз

Карди Би и подари на својата ќерка екстравагантен подарок за нејзиниот 4-ти роденден

Познатиот музички пар, раперите Карди Би (29) и Офсет (30) се погрижија нивната ќерка Kulture да има раскошна забава за четвртиот роденден. Двојката исто така на своето девојче му подари вкупно 50.000 долари во кеш.

Офсет објави видео од неговата ќерка како седи во задниот дел од автомобилот додека го покажува својот екстравагантен роденденски подарок.

– Што е тоа? – се слушна Офсет додека го снима разговорот со ќерката, на што таа одговори: „Билет!“ ( ticket – американски сленг што значи милион долари).

– Toa е милион, девојче – одговори тој и додаде дека тоа се 50 илјади долари.

Карди не штеди кога се во прашање децата. Минатата година на својата ќерка и приреди раскошна роденденска забава која ги надмина дури и забавите на семејството Кардашијан, а еден месец подоцна и купи скапа чанта Hermès Birkin.

Цената на чантата на пазарот се движи околу 50 илјади долари. Со цел чантата да испадне совршено, Карди со недели преговарала со дизајнерите за нејзиниот изглед. Биле потребни околу 100 часа работа само за да се постават 30.000 обоени кристали.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.