Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Познатиот актерски пар од Турција гo откри полот на третото дете

Шоубиз

Познатиот актерски пар од Турција гo откри полот на третото дете

Познатиот актерски пар од Турција гo откри полот на третото дете

Бергузар Корел на Инстаграм објави фотографии на кои открива дека очекува девојче.

Бергузар и Халит веќе ги имаат синовите Али и Хан. Парот се венчаше во 2009 година и иако денес живеат во идила, нивниот брак беше пропратен со неколку скандали.

Инаку, Бергузар Корел и Халит Ергенч се едни од најпознатите актери во Турција. Тие се познати кај нас по улогите на Шехерезад и Онур во турската серија „1001 ноќ“. Халит исто така ја играше и улогата на султан Сулејман.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.