Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Роналдо и Георгина го открија полот на близнаците

Шоубиз

Роналдо и Георгина го открија полот на близнаците

Роналдо и Георгина го открија полот на близнаците

Еден од најпознатите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо (36) и неговата свршеница, манекенката Георгина Родригез (27) не кријат колку се среќни и возбудени поради доаѓањето на нивните нови близнаци, па конечно решија да го споделат полот на социјалните мрежи.

-Таму каде што животот почнува и љубовта никогаш не престанува – порачал Роналдо под објавата.

Имено, Кристијано, Георгина и нивните четири деца – Алана Мартина (4), Кристијан Џуниор (11), Ева (4) и Матео (4) во популарното “gender reveal“ открија дека очекуваат девојче и момче.

Малите Матео и Алана Мартина ја имаа честа да ги пукнат балоните што ги држеа Кристијан Јуниор и Ева. Еден од двата црни балони испуштил сини конфети, додека другиот пушти розе, што значи дека во семејството ќе пристигнат уште едно девојче и момче.

За потсетување, аргентинската манекенка го роди четвртото дете на Роналдо, Алана Мартина (4), а на пат се и две нови. Кристијано Јуниор (11) и првите близнаци Ева и Матеа (4) ги доби преку вештачко оплодување.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.