Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Се појави урнебесна фотографија која покажува како треба да изгледа Дејвид Бекам денес

Шоубиз

Се појави урнебесна фотографија која покажува како треба да изгледа Дејвид Бекам денес

Поранешниот играч од средниот ред на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид беше прогласен за „Најсекси маж на светот“ од страна на магазинот „People“ во 2015 година. Со децении, Дејвид Бекам успешно ги освојува срцата на глобалната публика, не само поради неговиот талент на фудбалските терени, туку и поради неговиот добар изглед.

Дејвид Бекам (48), полираниот сопственик на фудбалски клуб денес, изгледаше сосема поинаку на почетокот на кариерата. Кога се забавуваше со Викторија во 1997 година и стана ѕвезда, носеше неуредна фризура и ги немаше ни приближно совршените заби што ги има сега.

Во 1998 година британскиот спортски магазин FourFourTwo се обиде да предвиди како би изгледал Бекам за 20 години, а потценување е да се каже дека тие не погодиле. Според нивното предвидување, на пензионираниот фудбалер му недостасуваат неколку заби и е проќелав.

– Не ги зеле предвид трансплантацијата на коса и пластична хирургија – напиша обожавател.

Откако Дејвид Бекам играше за Манчестер Јунајтед во 1992 година, веднаш ги освои срцата на девојките ширум Велика Британија. Светската слава ја стекна во 1997 година која започна да се забавува со Posh Spice.

Не долго потоа, Пош и Бекс станаа глобални ѕвезди; папараците ги следеа каде и да одеа, ги полнеа насловните страници на магазините и станаа еден од најпопуларните парови.

Денес, Бекамови имаат четири деца и се еден вид бренд. Тие ја раскажаа својата приказна во новиот документарен филм на Нетфликс „Beckham“.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.