Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шехерезада и Сулејман добија трето дете

Шоубиз

Шехерезада и Сулејман добија трето дете

Шехерезада и Сулејман добија трето дете

Актерскиот пар, Бергузар Корел (39) и сопругот Халит Ергенч (51), најпознати по улогите на Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го добија своето трето дете, јавуваат турските медиуми.

Еден од најпознатите парови во Турција сеуште се нема огласено по повод раѓањето на нивната ќерка, но тамошните медиуми веќе објавија дека малото девојче го добила името Лејла.

Тие се во брак од 2009 година и заедно имаат и два сина – Али и Хан.

 

 

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.