Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Српските новинари за македонската естрада: Џабе што добро пејат, кога не вложуваат!

Шоубиз

Српските новинари за македонската естрада: Џабе што добро пејат, кога не вложуваат!

Српските новинари за македонската естрада: Џабе што добро пејат, кога не вложуваат!

Некои од македонските пејачи решија среќата да си ја побараат надвор од Македонија и да се обидат да освојат друг пазар, публика, но колку тоа му успева истражуваше естрадниот магазин „Бекстејџ”.

Сузана Гавазова, Сања Цинцева – Барби, Боби Павловски, Ѓоко Јовиќ се само дел од пејачите кои пробаа да го освојат српскиот пазар, единствено Елена Велевска се обиде да го освои бугарскиот пазар, покрај фолк пеачите и поп пејачите обид направија и Елена Ристевска, Тамара Тодевска, што имаат да кажат естрадните новинари Иван Гаиќ и Мили Чолиќ, погледнете и слушнете од видеото подолу:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.