fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Со спектакуларен огномет и настапот на Парни Ваљак заврши „Пивофест 2016“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МК Сцена

Со спектакуларен огномет и настапот на Парни Ваљак заврши „Пивофест 2016“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со спектакуларен огномет и настапот на балканската ѕвезда Аки Ракимовски и Парни Ваљак синоќа и официјално се заокружи 14. издание на Фестивалот на пивото во градот под Марковите кули.

Многубројната публика како од земјава така и од другите држави, уживаше во богатата програма на „Пивофест“ во градот под Марковите кули.

Изминативе четири дена, Прилеп беше домаќин на една од најпосетените манифестации во Македонија – „Пивофест 2016“.

_MG_8990 _MG_8958 _MG_8962 _MG_9376 _MG_9380 _MG_9391 _MG_9393 _MG_9409 _MG_9372 _MG_9367 _MG_9314 _MG_9303 _MG_9293 _MG_9273 _MG_9282 _MG_9170 _MG_8993 _MG_9110 _MG_9122 _MG_9131 _MG_9165 _MG_8991 _MG_9189 _MG_9195
<
>

Во текот на четирите дена, на сцената застанаа музички ѕвезди од земјава и регионот, а завршницата на манифестацијата беше пропратена и со спектакуларен огномет.

Александра Радовиќ настапи прва на последната вечер на „Пивофест 2016“, а Дејан Петровиќ и „Биг Бенд“ дополнително ја вжештија атмосферата и ги воодушевија посетителите.

Фестивалот на пивото и скарата беше затворен со настап на бендот „Парни Ваљак“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.