fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Среќен 21-ви роденден, Џастин Бибер!

Маркетинг

Сцена

Среќен 21-ви роденден, Џастин Бибер!

Џастин Бибер наполни 21 година, и кога стрелките на часовникот означија 00:00 во сабота вечерта, фановите ги преплавија социјалните мрежи со трендот “#HappyBirthdayJustinBieber” и “Justin is 21.”.

Иако многу фанови објавуваат фотографии од детството на Џастин и низ солзи се сеќаваат колку многу пораснал нивниот идол, сепак некои од нив се преокупирани со прашањето: Со кој Џастин го прославува својот 21 роденден?

Низ социјалните мрежи се прошири фотографија на која се гледа како моделот Јована Вентура ужива во „роденденската гола прегратка“ на Бибер.

Justin-Bieber-Birthday-Yovanna-Ventura[1]

Доцна во саботата вечер (на 28 февруари), Вентура ја објавила фотографијата на својот Инстраграм профил со текстот: Среќен роденден!

Хеили Балдин исто така објави фотографија на која се гледа како го прославува роденденот, на веќе 21-годишниот пејач, исто во „гола прегратка“. Таа на фотографијата напишала: 21 #21 #onlybecauseyoure21.

Justin-Bieber-Birthday-Hailey-Baldwin[1]

Џастин пак, чии фанови мислеа дека го слави роденденот на приватен остров, објави статис на Твитер во кој вели дека е среќен што е жив и што наполнил 21 година, а во прилог на објавата е прикачено и видео на кое се гледа како младиот пејач танцува со своите пријатели.

Иако изминатите години Бибер минуваше низ тежок период, многумина мислат дека 21 година ќе му донесе „разум“ на Џастин и дека ова ќе биде успешна година за него.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.