fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И оваа година Пиволенд ќе се одржува на Кале

МК Сцена

И оваа година Пиволенд ќе се одржува на Кале

Од 31 август до 4 септември во Скопје ќе се одржи 9. „Гурманскиот викенд со пиво – Пиволенд“.

Како што соопштија организаторите, посетителите пет дена ќе имаат можност да уживаат во дегустација на многу видови пиво, гурмански деликатеси и над 100 музички настапи на три фестивалски бини.

Локацијата на „Пиволенд“ традиционално е на Кале

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.