Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тејлор Свифт ја доби MTV наградата за поп видео за 2015 година

Музика

Тејлор Свифт ја доби MTV наградата за поп видео за 2015 година

Американската поп пејачка Тејлор Свифт синоќа ја доби наградата на MTV за поп видео, од женски изведувач, за спотот „Blank Space”.

Свифт имаше девет номинации за видео музичките награди.

Наградата за музичко видео, од машки изведувач, ја доби одличниот композитор, изведувач и диџеј Марк Ронсон за „Uptown Funk” со учество на Бруно Марс.

Ники Минаж стана добитничка на видео музичката награда за хип-хоп.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.