Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тумбао Салса Бенд спремни за двата концерта во Универзална сала

Промо

Тумбао Салса Бенд спремни за двата концерта во Универзална сала

Салса составот „Тумбао Салса Бенд“ деновиве напорно вежба за двата концерти кои ги очекуваат на 04 и 05.03 во Универзална сала во Скопје.

Секојдневните проби се само доказ дека сериозно ја сфатија задачата два дена по ред на Скопје да му приредат незаборавно кубанско доживување.

Спремни се и гостите кои доаѓаат од далечната Куба- составот Азафран Микс.

Картите за овие два концерти може да ги набавите по цена од 350 денари на касата во Универзална Сала и во Југотон ГТЦ, Дежа Ву Капитол, а онлајн на веб страната MkTickets.mk.

“Среќата со пари не се купува“, „Фато Мори Душманке“, „Рандеву“, „Македонско девојче“ се само дел од песните кои во среда и четврток ќе не разиграат во Универзална Сала. И токму поради динамичноста на музиката и позитивната атмосфера, Тумбао Салса Бенд решија партерот пред бина да биде за играње, наместо класичните места за седење.

Бидете и вие дел од незаборавното кубанско доживување!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.