Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Улица во Барбадос именувана по пејачката Ријана

Музика

Улица во Барбадос именувана по пејачката Ријана

Минатиот четврток на родниот остров на Ријана, Барбадос, се славеше Денот на независноста, а славната пејачка била специјална гостинка на церемонијата во градот Сент Мишел.

Локалната власт во Барбадос една од главните улици ја именувале токму по славната пејачка со потекло од Барбадос – така што улицата Вестбари њу роуд станала Ријана драјв, пренесе „Пипл“.

29-годишната Ријана, за тој посебен ден облекла краток жолт фустан, во кој ги покажала деколтето и нозете.

Голем број од јавноста повторно во негативен контекст ги коментираше нејзините вишок килограми, но обожавателите, како и секогаш веднаш застанаа во одбрана на Ријана.

На свеченоста Ријана одржала говор во кој уште еднаш нагласи дека е горда на своето потекло и им заблагодарила на граѓаните на поддршката.

Од кабинетот на градоначалникот рекле дека многу се горди на пејачката на која со улицата и оддале почест.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.