fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Урнебесна комедија во Скопје со неповторливиот Милан Лане Гутовиќ

МК Сцена

Урнебесна комедија во Скопје со неповторливиот Милан Лане Гутовиќ

Вонвременскиот „Среќко Шоиќ” конечно доаѓа во Скопје, со претставата со која го има обиколено речиси целиот свет.

Милан Лане Гутовиќ е претставник на златната генерација актери од поранешните југословенските простори кој со своите улоги во “Тесна кожа” и “Бела лаѓа” е најголемиот жив комичар во моментов.

Скопјани и сите Вие кои живеете во овој голем град, имате неверојатна шанса да го видите во живо на само три метри од себе, носителот на најсмешниот лик прогласен по сите релевантни гласања и анкети.

“Обична вечер” претставува урнебесна комедија напишана и режирана од самиот Лане Гутовиќ, што е причина повеќе да не го прошуштите овој единствен настан, оваа единствена привилегија за дружење со најдобриот.

Картите се веќе пуштени во продажба и истите до 10-ти април можете да ги купите по цена од 400 денари, а веќе на 16-ти април ден и кога ќе се оддржи оваа долго очекувана комедија, цените на истата ќе чинат 500 денари на билетарата од Домот на АРМ и сите специјализирани места каде се продаваат билети.

Pretstava-Lane-Gutovik-vo-Skopje[1]

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.