Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Антонија со песна од Витни Хјустон се пласираше во 8. круг на „Ѕвездички“ (ВИДЕО)

МК Сцена

Антонија со песна од Витни Хјустон се пласираше во 8. круг на „Ѕвездички“ (ВИДЕО)

Скопјанката Антонија вчеравечер се пласираше во осмиот круг од натпреварот за деца таленти “Пинк ѕвездички”. Македонската ѕвездичка се’ посилно блеска со секоја нејзина следна изведба.

Па така и сега, Антонија успеа со брза и енергична песна да ги воодушеви членовите на жири комисијата, кои ги кренаа своите столчиња и и’ дадоа поддршка на талентираната Македонка.

Гиговска ја отпеа “I wanna dance with somebody”, песна на Витни Хјустон која има добиено Греми во 1988 година. Настапот на Антонија го гледате во продолжение и во понеделник на Сител во 21.30 часот.

Извор: ТВ Пакет

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.