fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Утре се отвора Тренд Гастро Бар во скопски Аеродром

МК Сцена

Утре се отвора Тренд Гастро Бар во скопски Аеродром

На големо задоволство на сите гурмани кои сакаат да уживаат во удобна и модерна атмосфера, утре (среда, 01.06.2016) од 21:00 часот се отвора новиот Trend Gastro Bar во населба Аеродром (поранешен McDonalds).

Како што и самото име навестува, Gastro Bar е концепт кој ја освежува и одново дефинира кафе-културата преку концентрација на високо квалитетна кујна и ново, внимателно осмислено мени.

Новиот објект, уреден по светски стандарди, освен по удобноста и модерниот ентериер ќе биде препознатлив и по свежо приготвените порции храна, пицата приготвена на дрво-печки и специјалитети во кои се внимава на детали до последната користена состојка!

Не очекувавме ништо помалку од Тренд! Повелете на отворање утре во 21:00! Се гледаме таму!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.