fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вечерва предновогодишна средношколска забава во гимназијата „Орце Николов“

Маркетинг

МК Сцена

Вечерва предновогодишна средношколска забава во гимназијата „Орце Николов“

Вечерва со почеток од 19.30 часот во гимназијата „Орце Николов“ ќе се одржи предновогодишна средношколска забава, која според организаторите е на пат да прерасне во традиција.

На настанот ќе настапат 6 средношколски бендови, меѓу кои Decibell, String Road, Змајови, Црвена Ципела, Шума, F. F. F., а крајот е препуштен на двајца диџеи.

Настанот, кој е во организација на IT секторот кој оваа година слави 2 години од неговото постоење, е предвиден да трае од 19:30 до 22:30. Картите се во продажба на самиот влез и чинат симболични 50 денари. Во училишниот хол ќе биде поставена и кутија за донации со цел да се разубават празничните денови на оние кои најмногу им е потребно.

Медиумски покровител на настанот е Популарно.мк

Да ја почувствуваме новогодишната еуфорија на уште една одлична забава во Орце!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.