Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вереничкиот прстен на Меган Маркл е со непроценлива вредност (ФОТО)

Сцена

Вереничкиот прстен на Меган Маркл е со непроценлива вредност (ФОТО)

И тоа се случи – веренички прстен конечно се најде на раката на актерката Меган Маркл.

Откако Кралската палата на Велика Британија денеска ја објави среќната вест дека принцот Хари и неговата девојка се вериле на почетокот од месецот, магазините ширум светот молскавично ја споделија фотографијата на која се гледа вереничкиот прстен на идната војводка.

Имено, вереничкиот прстен на раката на Меган Маркл е креација на самиот принц Хари, а еден од дијамантите бил редок кристал од Боцвана, кое е едно од омилените места на принцот, додека другите два се од приватната колекција на принцезата Дајана и истите имаат непроценлива вредност.

Судејќи по фотографиите новата кралска двојка е и повеќе од среќна за својата веридба, но и за нивната свадба која се очекува да биде оваа пролет.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.