Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ким Кардашијан се соблече гола за својата нова козметичка линија (ФОТО)

Сцена

Ким Кардашијан се соблече гола за својата нова козметичка линија (ФОТО)

Едно е сигурно – ако Ким Кардашијан се соблече гола, интернетот веднаш полудува.

Па така, таа се водеше по веќе проверената, карактеристична за неа, маркетинг стратегија и пак се соблече, овој пат за нејзината нова линија на козметички производи!

Верувале или не, производите на Ким Кардашијан се продаваат уште пред да бидат пуштени во продажба!

Старлетата во понеделникот најави нов производ кој треба да се појави на пазарот. Таа истиот го додаде во својата колекција на козметика и парфеми.

Голото тело на 37-годишната Ким за потребите на оваа рекламна кампања, е прекриено единствено со златен глитер, за што се погрижи нејзиниот мејкап артист Марио Дедиванович, кој пак на Инстаграм веќе објави дел од колекцијата како и фотографии од фотосесијата.

Сребрената коса и златниот глитер на Ким изгледаше добро, па не е ни чудно што овие фотографии ја „запалија“, цела планета.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.