fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Виктор Апостоловски за првпат со концерт во Скопје

Маркетинг

МК Сцена

Виктор Апостоловски за првпат со концерт во Скопје

Пејачот Виктор Апостоловски кој македонската јавност го памети по финалето во „Идол“ во среда ќе се престави во живо со концерт пред скопската публика.

Периодов кој измина Виктор го искористи за промоција на новиот албум, но и за работа на еден нов проект кој допрва ќе се развива. Апостоловски заедно со својот бенд работат на кавер верзии на популарни светски хип хоп и рнб хитови кои посетителите ќе имаат можност да ги чујат во среда во клубот „Блок“ во Скопје.

Од она што досега го слушнавме и видовме на Youtube, станува збор за комбинација на опасни хип хоп мелодии со моќни гитарски рифови и бит бокс.

Влезот во клубот „Блок“ кој се наоѓа во ТЦ Мавровка спроти факултетите ќе биде бесплатен, а концертот ќе започне по 23:00.

За повеќе информации околу настанот- https://www.facebook.com/block.club.sk

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.