Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За една епизода од „Игра на тронови” актерите добиваат по половина милион долари

Сцена

За една епизода од „Игра на тронови” актерите добиваат по половина милион долари

Според многу критериуми „Игра на тронови” е најголема телевизиска серија и најголем хит во историјата на телевизијата ХБО, па воопшто не изненадува фактот дека главните глумци заработуваат многу пари. 

Емилија Кларк, Николас Костер-Валдау, Питер Динклиџ, Кит Харингтон и Лена Хиди заработуваат 500.000 долари по епизода, што значи дека цела сезона од 10 епизоди им носат заработка од пет милиони долари.

Исто толку заработува Кевин Спејси за улогата во „Куќа од карти”, а нешто помалку Клер Дејнс за една епизода во серијата „Татковина”.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.