fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Аеродром домаќин на 23. издание на завршницата од кошаркарскиот куп

Маркетинг

Кошарка

Аеродром домаќин на 23. издание на завршницата од кошаркарскиот куп

Во Спортскиот центар „Јане Сандански“ викендов кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром ќе ја организира завршницата на Купот на Македонија.

Бранителот на трофејот од последните три сезони по пауза од 14 години е домаќин на турнирот кој ќе го даде 23. куп победник.

Денеска се играат двете полуфиналиња:

Од 17 часот: МЗТ Скопје Аеродром – Кожув,
Од 20:30 часот: Работнички – Куманово.

Победниците ќе играат утре во финалето закажано за 20:30 часот. Како предигра на овој дуел е младинското финале (17 часот) во кое ќе учествуваат МЗТ Скопје Аеродром и Вардар.

Најмногу трофеи досега има освоено Работнички – осум, МЗТ Скопје седум пати го подигал победничкиот пехар, по две победи имаат Фени Индустри и Никол Ферт Гостивар, по еднаш победувале Вардар Осигурување, Деликатес Кочани и АМАК СП.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Кошарка

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.