fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кожув прв финалист на кошаркарскиот куп

Маркетинг

Кошарка

Кожув прв финалист на кошаркарскиот куп

Кошаркарите на Кожув се првите финалисти во Купот на Македонија откако вечерва во полуфиналето, во СЦ „Јане Сандански“ го совладаа фаворитот и домаќин МЗТ Скопје Аеродром со 75:74.

Победничката тројка за гевгеличани ја постигна Миладин Пековиќ на нецела секунда пред крајот.
За Кожув ова е историски успех и прво куп-финале.

Во победничкиот состав покрај јунакот Пековиќ кој реализира 11 поени, се истакна Албијаниќ со 13.
Стефан Синовец со 27 и Урош Лучиќ со 15 поени беа најефикасни во домашниот состав.

Вториот финалист ќе биде познат по вечерашниот дуел меѓу Работнички и Куманово. Почетокот е во 20 часот и 30 минути.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Кошарка

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.