fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Бекстејџ во Полска по спортска ексклузива

Ракомет

ФОТО: Бекстејџ во Полска по спортска ексклузива

Од денеска, полски Краков е европски ракометен центар.

А таму, ракометното првенство за мажи ја привлече екипата на Бекстејџ за потрага по нова спортска ексклузива. На лице место се новинарката Габриела Додевска и снимателот Дејан Дојчиновски.

Тимот на естрадниот магазин редовно е дел од големите натпреварувања на нашата ракометна репрезентација на европските, но и на светските ракометни првенства. Она што ќе го донесат од актуелното, ќе го споделуваат во секое издание, стартувајќи од 15-ти јануари па натаму.

Фреквенцијата е Алфа, премиерниот термин е 16 и 20, а репризниот во 00:30.

12576342_10208224657154750_2042020062_n

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.