Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Изненадување на ЕУРО 2020: Холандија поразена од Чешка

Фудбал

Изненадување на ЕУРО 2020: Холандија поразена од Чешка

Изненадување на ЕУРО 2020: Холандија поразена од Чешка

Репрезентацијата на Чешка одигра сјаен натпревар и го победи фаворитот Холандија во борбата за четвртфинале.

Головите беа постигнати во второто полувреме. Најпрво Томас Холес им донесе водство на Чесите во 68. минута, а конечниот резултат го постави Патрик Шик во 80. минута.

Матијас де Лихт ги става своите соиграчи во големи проблеми откако направи голема грешка, тој во 55. минута беше исклучен по намерното играње со рака.

Во четвртфиналето противник на Чешка е Данска и тој натпревар е закажан за 3 јули во Баку.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од Фудбал

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.