Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗАЕВ ВО АМСТЕРДАМ: „Напред Пандев, напред македонски јунаку“

Фудбал

ЗАЕВ ВО АМСТЕРДАМ: „Напред Пандев, напред македонски јунаку“

Македонското фудбалско чудо – капитенот Горан Пандев денеска заокружува европски и светски успех.

Најдобриот стрелец во историјата на македонската фудбалска репрезентација, својот последен настап во националниот дрес го игра на историскиот пласман за Македонија на #EURO2020.

– „Напред Пандев, напред македонски јунаку! Новите македонски сили во фудбалот се во твои раце.“ – напиша Заев на фејсбук.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Фудбал

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.