Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

УЕФА сепак ќе покрене постапка против ФФМ поради прекршување на ковид протоколите

Фудбал

УЕФА сепак ќе покрене постапка против ФФМ поради прекршување на ковид протоколите

УЕФА сепак ќе покрене постапка против ФФМ поради прекршување на ковид протоколите

УЕФА отвори истрага против ФФМ, а со посебна комисија ќе се истражува дали и кои фудбалери го прекршиле строгиот протокол на европското првенство – да не го напуштаат карантинот и ковид протоколот.

Како што стои во краткото соопштение, постапката не е против фудбалерите или индивидуалци, туку против ФФМ, која на крајот би можела да се соочи со парична или друг вид на казна доколку комисијата констатира вина.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Фудбал

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.