Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Гледај Европско на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол

Маркетинг

Спорт

Гледај Европско на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол

Со новата 2022-ра, започна листањето на нови резолуции за новогодишни желби, шопинг листи и планови, а со почетокот на истата, започна и финалното одбројување до долгоочекуваното Европско Првенство во ракомет 2022 во Унгарија и Словачка (Men’s EHF EURO 2022).

Од 13ти до 17ти јануари 2022 година, на најголемиот ЛЕД екран пред Ист Гејт Мол во Скопје, секој фан и љубител на спортот и ракометот, ќе има единствена можност да навива за македонската репрезентација во еуфорична зимска и пријатна атмосфера.

Денес, 13.01.2022 (четврток), со почеток во 18:00 часот најверните фанови ќе бидат подготвени да ги бодрат македонските репрезентативци како никогаш досега и да го покажат навивачкиот дух во спортската фан зона пред Ист Гејт Мол.

Вториот натпревар се очекува на 15.01.2022 (сабота), исто со почеток во 18:00 часот, а третиот на 17.01.2022 (понеделник) во 20:30 часот.

Првиот месец од годината е исполнет со богата програма за сите посетители во Ист Гејт Мол, каде што навивањето за македонските ракометари е само мал дел од активностите кои што претстојат.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.