Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Кучето кое се прошета на „Филип Втори“ ги освои социјалните мрежи

Спорт

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Кучето кое се прошета на „Филип Втори“ ги освои социјалните мрежи

Еден од највпечатливите моменти од натпреварот помеѓу Вардар и Розенборг кој се одигра минатиот четврток во Скопје не беа двата гола, туку кучето кое во второто полувреме се прошета низ теренот на „Филип Втори“.

Овој момент беше интересен и за дел од светските медиуми како „ДејлиМејл“, „СкајСпортс“, а беа објавени и голем број фотографии на социјалните медиуми.

 

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.