Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лазаров го постигна 1.000 гол за Македонија

Ракомет

Лазаров го постигна 1.000 гол за Македонија

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров го постигна првиот гол за „црвено-жолтите“ на вечерашниот дуел со Словенија што воедно беше негов 1.000-ти во националниот дрес.

Според официјалните податоци, Лазаров во пресрет на Светското првенство во Франција имаше 977 голови за Македонија. На првите две средби (Тунис и Ангола), придодаде 22 (12+10), па со денешниот прв гол ја достигна границата од 1.000 погодоци.

Лазаров до крајот на полувремето имаше уште три реализации, но Македонија губи со 16:10 пред почетокот на вторите 30 минути.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.