fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОБЕДНИЧКА ФОТОГРАФИЈА: Реал Мадрид е шампион на УЕФА Супер купот

Маркетинг

Спорт

ПОБЕДНИЧКА ФОТОГРАФИЈА: Реал Мадрид е шампион на УЕФА Супер купот

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид ги надигра „црвените ѓаволи“ на Манчeстер Јунајтед, и со победа од 2:1 по четврти пат е победник на УЕФА Супер купот.

Касемиро го „охрабри“ Реал Мадрид со првиот гол во 24 минута, по две изгибени шанси. По него, и Иско, вториот гол за шпанскиот клуб го даде во 52 минута и како да им ја загарантира победата на играчите од шпанскиот клуб.

Фудбалерот Лукаку од Манчестер Јунајтед даде гол кратко откако Реал Мадрид поведе со 2 спрема 0.

Вечерва Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, на стадионот „Филип Втори“ се бореа за трофејот во Суперкупот на УЕФА.

SKOPJE, MACEDONIA – AUGUST 08: Sergio Ramos of Real Madrid poses with UEFA Super Cup after the UEFA Super Cup final between Real Madrid and Manchester United at the Philip II Arena on August 8, 2017 in Skopje, Macedonia. (Photo by Boris Streubel – UEFA/UEFA via Getty Images)

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.