fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Работнички го доби дербито со МЗТ Скопје Аеродром

Маркетинг

Кошарка

Работнички го доби дербито со МЗТ Скопје Аеродром

Екипата на Работнички со победа над градскиот ривал МЗТ Скопје Аеродром го заокружи својот настап во Супер лигата од кошаркарскиот шампионат на Македонија.

На средбата одиграна вечерва во СЦ „Јане Сандански’’, а во рамките од последното 10. коло во Супер лигата, Работнички  славеше победа со 85:76, над актуелниот шампион МЗТ Скопје, со што го потврди пласманот на второто место во суперлигашката конкуренција.

Вчера во првиот меч Карпош Соколи го победи Кожув со 67-64, а последниот натпревар од оваа рунда ќе се игра утре од 19 часот во Кавадарци, каде Фени Индустри е домаќин на Куманово.

Исходот од овие натпревари нема да влијае на полуфиналните двојки во плејофот, односно разигрувањето за шампионскиот трофеј, па така одбраната на титулата МЗТ Скопје А. ќе ја започне против Фени Индустри, а во второто полуфинале ќе играат Работнички и Куманово.

Прочитај повеќе
Маркетинг

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Кошарка

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.