fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Томи Стефановски победник на 30-тиот Охридски пливачки маратон

Останато

Томи Стефановски победник на 30-тиот Охридски пливачки маратон

Нашиот Томи Стефановски е победник на јубилејниот 30-ти Меѓународен пливачки маратон што се одржа денеска на Охридското Езеро.

Втор целната линија ја мина македонскиот маратонец Евгениј Поп-Ацев, но поради неправилно минување на последната бова тој е дисквалификуван, така што второто место му припадна на Едуардо Стокино од Италија, а третопласиран на охридскиот маратон е Матеус Евангелиста од Бразил.

Победник во женска конкуренција е Олга Козлодуб од Украина која низ целта мина заедно со победниците во машка конкуренција, второпласирана Дарија Килик од Русија, додека како трета на целта пристигна Пилар Геиљо од Аргентина.

маратон 16.1

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.