fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

РИО 2016: Србија ја победи Хрватска во финалето на ватерполо турнирот

Останато

РИО 2016: Србија ја победи Хрватска во финалето на ватерполо турнирот

Ватерполо репрезентацијата на Србија го освои златниот медал на Олимпијадата во Рио и на тој начин ги обедини титулите европски, светски и олимписки шампион.

Синоќа во финалето на олимпискиот турнир, Србија ја победи Хрватска со убедливи 11:7 и сосема заслужено се најде на највисокото место на победничкиот подиум.

Српските ватерполисти првиот период го завршија со предност од 3:2, а веќе на полувремето имаа „плус три“ – 6:3. И во третиот период беа подобри од „коцкестите“ (3:2), а само последната четвртина беше рамноправна и заврши со резултат 2:2.

Најефикасен играч на натпреварот беше Душан Мандиќ од победничкиот тим со четири постигнати погодоци.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.