Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТРИБИНИТЕ ПОЛНИ: Голем број Македонци ги бодрат ракометарите во Мец (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракомет

ТРИБИНИТЕ ПОЛНИ: Голем број Македонци ги бодрат ракометарите во Мец (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Повеќе од 7 дена илјадници македонски навивачи се присутни во францускиот град Мец каде се игра Светското првенство во ракомет.

За време на натпреварите кога игра Македонија трибините се полни, а според бројките Македонија има помногубројна поддршка. На трибините има публика која пристигна од Македонија, а има и фанови кои доаѓаат од околните држави, но и жители на Франција.

Според симпатизерите, во градот ја нема атмосферата која се создаваше на претходните големи натпреварувања, но тие се во ист ритам на трибините. Во Мец нема фан-зона каде може навивачите да се собираат пред средбите и да слават по победите. Но, тоа не е причина „македонската фаланга“ гордо да го брани македонскиот тим.

Инаку, Македонија досега има остварено две победи против екипите на Тунис и Ангола, а вечерашниот натпревар не е одлучувачки, но носи повеќе бодови за искачување на табелата и директен дуел за третото место.

Во продолжение погледнете дел од фотогалеријата на македонските навивачи:

31971354610_934e0921d6_k32348396005_a8ca54215a_k (1)31933104900_94833a9dad_k32190486911_9abde72243_k32310120125_325124be3a_k32159594602_83b967b2a1_k (1)31581413893_e8377a98bd_k
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.