fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

15 повредени полицајци донесени на Ургентниот центар во Скопје

Маркетинг

Актуелно

15 повредени полицајци донесени на Ургентниот центар во Скопје

НАСЛОВНА ФОТОГРАФИЈА: Даниел Краљевски / Think.mk

Според неофицијални информации, тројца полицајци се во критична состојба и лекарите на Ургентниот центар во Скопје се борат за нивниот живот. 

На скопските клиники досега биле донесени 15 повредени полицајци од престрелките кои утрово се случуваа во Куманово.

Во Куманово полициската акција се уште е во тек. Градот е полн со полициско обезбедување. Запалена е и една куќа во кумановското Диво насеље,а граѓаните кои два часа слушаа пукотници се вознемирени.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.