Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

БИДЕТЕ ПРЕТПАЗЛИВИ: Змии го окупираа Скопје – последната фотографирана во строгиот центар (ФОТО)

Актуелно

БИДЕТЕ ПРЕТПАЗЛИВИ: Змии го окупираа Скопје – последната фотографирана во строгиот центар (ФОТО)

Топлотниот бран ги извади змиите на улица, кои уживаат да се „печат“ на силното сонце.

Скопјани исплашени, споделуваат фотографии од неколку такви случаи каде змии буквално се појавуваат во едни од најурбаните скопски општини, а денеска змија се појави и во строгиот центар – покрај зградата на Јавното обвинителство.

Фотографијата ја објави водителката Снеже Велков со апел до граѓаните да бидат внимателни. Таа се  обидела да стапи во контакт со надлежните институции, но за жал никаде не добила конкретен одговор или ветување дека ќе се реши проблемот.

Доколку граѓаните забележат змија во своја непосредна околина, се препорачува да ја заобиколат во што е можно поширок круг и да не ја фаќаат во никој случај.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.