Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗАСРАМУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Голем број на пластичен отпад покрај Беличка река во Кичево

Актуелно

ЗАСРАМУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Голем број на пластичен отпад покрај Беличка река во Кичево

ФОТО: Фејсбук / Environment

ЗАСРАМУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Голем број на пластичен отпад покрај Беличка река во Кичево

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од загадувањето на брегот на Беличка река во Кичево.

На фотографиите се гледа голем број на пластичен отпад по брегот на реката, кој според очевидците, е дива депонија која не е исчистена со години.

Граѓаните коментираат дека ваквите фотографии се срам за државата и одраз за културата на граѓаните, кои со своите несвесни постапки ја загадуваат природата.

Популарно.мк се обрати до прес службата на Кичево за коментар на споделените фотографии.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.