Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Филипче ја прими грчката донација од 20.000 дози вакцини од Астра Зенека

Актуелно

Филипче ја прими грчката донација од 20.000 дози вакцини од Астра Зенека

Филипче ја прими грчката донација од 20.000 дози вакцини од Астра Зенека

Денеска министерот Филипче ја прими најавената донација од 20.000 вакцини од производителот Астра Зенека, испратена од Владата на Република Грција.

– „Оваа поддршка од грчката Влада, амбасадорот на Република Грција, Н.Е. Русос Кундурос и грчкиот народ се од голема важност за нас, за што им изразувам благодарност.“ – напиша министерот Филипче на својот фејсбук профил.

Солидарноста меѓу пријателските земји во време на ковид пандемијата покажува колку е важно сите да бидеме сплотени во процесот на имунизација бидејќи тоа е единствениот начин да издвојуваме победа против вирусот Ковид 19.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.