Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Турција најави донација на 30.000 вакцини од „Синовак“ за Македонија

Актуелно

Турција најави донација на 30.000 вакцини од „Синовак“ за Македонија

Турција најави донација на 30.000 вакцини од „Синовак“ за Македонија

Турција ќе донира на Македонија 30.000 вакцини од производителот „Синовак“, соопшти министерот за здравство Венко Филипче, вечерва.

– Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган нѝ соопшти дека нѝ донираат 30.000 вакцини од производителот Синовак. Овој гест на солидарност е уште еден показател за искреното пријателство и соработка меѓу двете земји. Голема благодарност до турскиот народ и претседателот Ердоган -напиша министерот за здравство Венко Филипче, кој вечерва заедно со премиерот Зоран Заев присуствуваа на работна вечера во Турција.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.