Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Следува продолжен викенд, еве кога нема да работиме до крајот на годината

Актуелно

Следува продолжен викенд, еве кога нема да работиме до крајот на годината

Следува продолжен викенд, еве кога нема да работиме до крајот на годината

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија  („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 11 октомври 2021 година (понеделник), Денот на народното востание, е неработен ден за сите граѓани на  Република Северна Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните им го честита Денот на народното востание.

До крајот на годината остануваат следните неработни денови:

За сите граѓани на РМ

  • Октомври 11 (понеделник) – Ден на народното востание
  • Октомври 23 (сабота) – Ден на Македонската Револуционерна Борба
  • Декември 8 (среда) – Св. Климент Охридски

Католичка вероисповед

  • Ноември 01 (понеделник) – Празникот на сите светци
  • Декември 25 (сабота) – првиот ден на Божик

Албанската заедница во РМ

  • Ноември 22 (понеделник) – Ден на Албанската азбука,

Турската заедница во РМ

  • Декември 21 (вторник) – Ден на настава на турски јазик.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.