Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во чест на Светскиот ден на културното наследство – бесплатен влез во музеите во цела Македонија

Актуелно

Во чест на Светскиот ден на културното наследство – бесплатен влез во музеите во цела Македонија

Во чест на Светскиот ден на културното наследство, министерката за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска објави на својата фејсбук страница дека сите музеи и локалитети низ државата ќе имаат бесплатен влез на 18-ти април.

Ова е одлична можност за луѓето да ги истражат и искусат богатствата на македонската култура и уметност, коишто се состојат од археолошки локалитети, музеи, збирки, галерии и многу повеќе.

Според министерката Костадиновска – Стојчевска, културното наследство на Македонија е важно за нашата иднина и треба да биде чувано и заштитено за генерации.

Сите заинтересирани имаат можност да посетат овие локации и да се вклучат во прославата на Светскиот ден на културното наследство.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.